Regulamin / Zapisy

DO POBRANIA:

REGULAMIN SUPERPUCHARU  BOSKO CUP

DIECEZJI BIELSKO – ŻYWIECKIEJ

1. Mecz o Superpuchar Diecezji Bielsko – Żywieckiej w ramach Turnieju Bosko Cup rozgrywany jest zawsze pomiędzy Mistrzem Halowego Turnieju, a Mistrzem Letniego Turnieju.
  2. W sytuacji, kiedy oba mistrzostwa zdobywa ta sama parafia, wówczas jako druga drużyna w meczu o Superpuchar występuje zespół, który zajął drugie miejsce bądź
    w Halowym Turnieju, bądź w Letnim Turnieju; który ma najlepszy bilans w meczu finałowym.
  3. Meczu o Superpuchar Diecezji Bielsko – Żywieckiej w ramach Turnieju Bosko Cup
    co roku będzie rozgrywany w miejscowości Jaworze k/ Bielska – Białej. Areną meczu będzie „Orlik” mieszczący się przy jaworzańskim Gimnazjum.
  4. Mecz rozgrywany jest bez względu na pogodę na boisku!!!
  5. Zespół występujący w meczu o Superpuchar liczy maksymalnie 8 zawodników:
    na boisku 5 zawodników + bramkarz oraz 2 zawodników rezerwowych. Skład drużyny
    podajemy w karcie zgłoszeniowej, przesyłając na adres email podany na stronie internetowej turnieju skan karty, której oryginał przywozi opiekun ze sobą na stadion.
  6. Zawodnicy zgłoszonej drużyny muszą być ministrantami danej parafii (liczymy na Waszą uczciwość!!!), przedział wiekowy uczestników: najmłodszy po skończonej IV klasie Szkoły Podstawowej, najstarszy po ukończeniu III klasy gimnazjum. Rocznik 2007 – 2002. Prosimy, aby skład był mieszany (nie tylko same gimnazjum bierze udział), drużyna musi mieć w składzie 1 zawodnika z podstawówki! Zawodnik młodszy (klasy 4 – 6) zaczyna mecz w wyjściowym składzie i gra przez całą pierwszą połowę. Później można go zmienić. Jeżeli drużyna nie miałaby zawodnika młodszego, wówczas gra całą pierwszą połowę w osłabieniu.
    Jeżeli nastąpi dogrywka, również w dogrywce pierwszą połowę rozpoczyna zawodnik młodszy w wyjściowym składzie i gra przez całą pierwszą połowę. Później można go zmienić. Jeżeli drużyna nie miałaby zawodnika młodszego, wówczas gra pierwszą połowę dogrywki w osłabieniu.
  1. Każdy zawodnik musi mieć przy sobie ważną legitymację szkolną. W przypadku braku legitymacji bądź innego dokumentu stwierdzającego tożsamość, zawodnik wykluczony jest z gry.
  2. Jeżeli wiek zawodnika podany w karcie jest niezgodny z danymi zawartymi
    w legitymacji, zawodnik nie jest dopuszczony do gry. Jeśli o niezgodności dowiemy się później, owa drużyna traci wywalczony tytuł bądź zdobycze bramkowe.
  3. Zawodnik, aby mógł grać musi mieć wypełnioną deklarację przez rodziców, którą opiekun wraz z kartą zgłoszeniową składa w recepcji w dniu turnieju. Brak deklaracji powoduje, że zawodnik nie może wziąć czynnego udziału w konkretnej fazie rozgrywek Bosko Cup.
  4. Opiekunem drużyny w czasie meczu jest ksiądz bądź osoba świecka, która posiada upoważnienie do reprezentowania parafii. Drużyna nie może w czasie zawodów być bez opieki. Jeżeli ksiądz nie jest w stanie być na stadionie, wówczas upoważnia osobę dorosłą do opieki nad zawodnikami.
  5. Organizatorzy nie podejmują się opieki nad zawodnikami w czasie rozgrywanych zawodów.
  6. Prosimy o wcześniejsze uzgodnienie w sprawie koloru strojów piłkarskich, aby nie były jednakowe.
  7. Dla każdego zawodnika przewidziana jest woda.
  8. Ważność protokołu meczowego potwierdza: podpis sędziego i kapitanów drużyn. Brak jednego podpisu stwierdza nieważność protokołu meczowego. Prosimy kapitanów o pilnowanie swoich obowiązków w czasie turnieju.

1. Czas trwania meczu o Superpuchar Diecezji Bielsko – Żywieckiej w ramach BOSKO CUP, to: 2 x 15 min. + 5 minutowa przerwa.
  2. Obowiązują obuwie halowe, turfy bądź „lanki”.
  3. Bramkarz może chwytać piłkę tylko w polu bramkowym. Nie może złapać piłki podanej nogą przez zawodnika swojej drużyny.
  4. Pole bramkowe stanowi łuk przed bramką.
  5. Rzut od bramki można wykonywać nogą bądź ręką.
  6. Aut wznawiany jest wyrzutem ręką.
  7. Piłka z rzutu od bramki może przekroczyć bezpośrednio linię środkową.
  8. W każdym momencie meczu, może nastąpić zmiana na pozycji bramkarza, może wejść na tą pozycję, każdy zawodnik, nawet wcześniej grający w polu. Natomiast zmiana
    ta musi być zakomunikowana przez kapitana sędziemu, który zatrzymuje grę, aby drużyna mogła spokojnie dokonać owej zmiany.
  9. Gra bez „spalonego”.
  10. Zmiany w polu następują hokejowo. Podczas zmiany zawodnik może wejść na boisko dopiero wtedy, kiedy jego partner z zespołu opuści plac gry.
  11. Podczas wykonywania stałych fragmentów gry, zawodnicy drużyny przeciwnej muszą znajdować się przynajmniej w odległości 4 metrów od piłki.
  12. Rzut karny: w wypadku nie trafienia nie można robić tzw. „dobitki”.
  13. Za każde przekleństwo zawodnik jest karany żółtą kartką ponieważ ten turniej ma na celu wychowanie i wyeliminowanie chamstwa i agresji boiskowej.
  14. Regulamin przewiduje, że najmniej na boisku może grać w drużynie 3 zawodników. Gdyby było mniej (np. kartki wyeliminowały zawodników z dalszej gry), sędzia mecz przerywa. Jeżeli wynik jest korzystny dla zespołu, który grał w pełnym składzie, mecz kończy się takim wynikiem jak został przerwany; natomiast jeżeli był remis, bądź w momencie przerwania wygrywał zespół zdekompletowany wówczas (zgodnie z normami z boisk ligowych) przyjmujemy wynik 3:0 dla zespołu który gra w pełnym składzie.
  15. Jeżeli mecz zakończyłby się remisem, przewiduje się dogrywkę: 2 x 5 minut + 3 minuty przerwy. Jeśli dogrywka nie przyniesie rozstrzygnięcia, wówczas rzuty karne: 5 kolejek, a gdyby nadal był remis, seria trwa aż do skutku.
  16. Pamiętajmy o grze w duchu Fair Play.
  17. Pozostałe przepisy zgodnie z przepisami PZPN.